Cotkytle

COTKYTLE   HERBORTICE   JANOUŠOV   MEZILESÍ

kontakt

Obec Cotkytle
Cotkytle 3
561 32  Cotkytle
465 382 125

obec"zavinač"cotkytle.cz
starosta"zavinač"cotkytle.cz

POLICIE ČR
nadstr. Jan Kaplan
974 580 731

CzechPOINT

CzechPOINT

GDPR

Podmínky ochrany osobních údajů

poloha obce

poloha obce

odkazy

ZŠ a MŠ Cotkytle

GObec

Severo-Lanskrounsko

DSO

navstevalekare.cz

úvod 2018

Otvírání jesliček - poděkování

Rádi bychom poděkovali všem, kteří společně s námi strávili společnou chvíli na Štědrý den. Oslavili narození Ježíška a vyslechli naše písně. Byli jsme poctěni Vaši hojnou účastí, bylo to pro nás moc příjemné a největším ocenění byl samozřejmě Váš potlesk po každé naší písničce. Také naše velké díky patří panu Jurenkovi, který nás neustále zdokonaluje a vede dále. Touto cestou Vám chceme popřát do nového roku hodně štěstí, zdraví a pohodu. A doufáme, že i za rok se tato chvíle bude opět opakovat i s Vaší přítomností.
Cotkytelská  schola

Fotogalerie


Klidné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví, osobní spokojenosti v novém roce 2019 Vám přeje Obec Cotkytle


Sportovní odpoledne

Poslední sportovní akce v tomto roce. Tělovýchovná jednota Cotkytle připravila již tradiční  soutěž. - ve stolním tenisu a ve volejbalu. Všichni kdo se chcete po vánocích "protáhnout" jste zváni. Bude připraveno i vánoční občerstvení. Začátek ve 13.00  a 16.00 hodin.Otvírání jesliček

Na Štědrý den odpoledne v 15 hodin se v kostele sv. Jana Nepomuckého v Cotkytli rozezní známe vánoční koledy a další nádherné skladby. Skupina cotkytelských hudebníků připravila tuto akci k potěše ducha před štedrovečerní večeří.Vánoční tvoření

Pokud ještě na poslední chvíli si chcete zpříjemnít atmosféru vánoc, nechte se inspirovat výrobky, které si výráběli rodiče s dětmi.

Fotogalerie


Uzavření obecního úřadu

Z důvodu čerpání dovolené bude obecní úřad v době od 21. 12. 2018 do 1. 1. 2019 uzavřen.


Živý Betlém

22. prosince na hřišti v Horních Heřmanicích bude živý betlém.  Divadelní představení o narození Ježise Krista. Součástí  vánočního odpoledne bude i jarmark.Uzavření Pošty Partner

Oznamujeme, že z provozních důvodů bude ve čtvrtek 27. prosince a v pondělí 31. prosince 2018 Pošta Partner ve Vaší obci uzavřena.

Děkuji
 
Kateřina Rudalská
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

Vánoční jarmark a rozsvícení stromku

V pátek 7. prosince základní a mateřská škola připravily na obecním úřadě vánoční jarmark. Kromě vánočních předmětů, které běžně nenajdete v obchodech, bylo připraveno pro návštěvníky i občerstvení v podobě punče - alko i free, křapáče, medovníky a jiné. Zároveň proběhlo rozsvícení vánočního stromku. Program společně připravily paní učitelky a žáci a děti ze školy. Obec děkuje všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce. Děkujeme také rodině Makarových z Herbortic, která darovala vánoční stromek.

Fotogalerie


Kamera

Tak jako každý rok zpřístupnujeme kameru na lanškrounské náměstí.

Kamera


Návštěva ve škole

V pondělí navštívila naši školu družina s mikulášem, andělem a čertem.

Teda, tady je ale nezbedných dětí!  Už už to vypadalo, že si čert některé odnesou, ale copak by s nimi v pekle dělali? Jenom by se rozčilovali.  Čert musel pomalu nakonec utíkat, aby se mu děti do pytlů samy nenasoukaly. Nechce se jim učit! Ale to nejde, přece.  Nakonec ale i ony zarecitovaly básničky a také zazpívaly, a to písničku "Za 100 let", kterou ohromily celou nebeskou i pekelnou družinu!!! Za to od nás dostávají děti, ale také i učitelky palec nahoru  a samozřejmě i mikulášskou nadílku.
Mikulášská družina

Fotogalerie


Vánoční koncert ve Štítech

Město Štíty Vás zve na Vánoční koncert v provedení Big Band Lanškroun. Kulturní dům Štity. 14. prosince 2018 od 18,00 hodin.Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat 19. 12.  2018  od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obce
Mikulášská besídka

Vzhledem k nepříznivému počasí nepřijeli učinkující s pásmem pohádek a soutěží. Museli jsme rychle ve spolupráci s agenturou Time for fun udělat náhradní program. I přes tuto nepříjemnost se besídka vydařila.

Fotogalerie


Schůze hasičů

Sbor dobrovolných hasičů v Cotkytli zve své členy na výroční schůzi. Koná se  7. prosince 2018 od 18.00 hodin v Hotýlku Na Mlýně.Vánoční koncert

Vážení, zveme Vás na vánoční koncert do kostela sv. Jana Nepomuckého v Cotkytli dne 9. prosince od 18.00 hodin.Setkání zastupitelů

Ve středu 28. listopadu 2018 pořádal DSO Severo-Lanškrounsko historicky první celodenní společné setkání zastupitelů členských obcí svazku, a to zejména s ohledem na proběhlé komunální volby na podzim letošního roku. Více.. .

Fotogalerie


Adventní tvořeníčko

Blíží se advent a vy máte možnost si připravit a vyrobit adventní věnce, ozdoby a jinou výzdobu.

1. prosince od 16.00 hodin v kulturním domě.Uzavírka vody

Přes zimní období byla opět uzavřena voda na hřbitově v Cotkytli. Zárověň bude odvezen kontejner na bioodpad.


Uzavření obecního úřadu

Oznamujeme, že ve dnech 19. - 23. 11 2018 bude obecní úřad z technických důvodů pro veřejnost uzavřen.


Vánoční jarmark

Vážení občané, společně se Základní školou a Mateřskou školou Vás zveme na Vánoční jarmark v prostorách obecního úřadu a rozsvícení vánočního stromu dne 7. prosince 2018. Zároveň můžete ochutnat vánoční dobroty.

 Mikulášská besídka

Tentokrát nepřijde kouzelník, ale bude pásmo pohádek. Mikulášská besídka se koná v neděli 2. prosince od 17 hodin v kulturním domě. Součástí programu budou také soutěže s cenami pro děti. Zveme je, ale také jejich rodiče a prarodiče.Kroužek keramiky

Kroužek keramiky pokračuje v dalších termínech.

 Uzavření Pošty Partner

Oznamuji, že z důvodu nemoci pracovnice přepážky bude ve středu 7. listopadu a v pátek 9. listopadu 2018 Pošta Partner ve Vaší obci uzavřena.

Kateřina Rudalská
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí


Ustavující zasedání zastupitelstva obce

Dne 2. 11. 2018 proběhlo ustavující zasedání zastupitelstva obce. Byly na něm zvoleny orgány obce:

starosta: Vlastimil Jureček
místostarosta: Renata Beranová

Finanční výbor
předseda: Ing. Zdeněk Knápek
členové: Ladislav Vabroušek, Josef Matějka

Kontrolní výbor
předseda: Miroslav Valenta
členové: Mgr. Michaela Chládková, Adéla Pecháčková


Listopadové víkendy v Hotýlku Na Mlýně

Hotýlek na Mlýně v Herborticích pořádá listopadové víkendy plné dobrot. 9. - 11. listopadu křupavá husička :) a 23. - 25. listopadu pizza. Srdečně Vás zveme.

                                      Personál hotýlku.Dýňová ochutnávka a lampionový průvod

"Sežeň dýni, něco z ní uvař nebo upeč a svůj výrobek přijď představit do tělocvičny. Vezmi si na sebe také kostým,"  takové bylo motto letošního lampiónového průvodu. Více napoví fotogalerie.

fotogalerie


28. říjen 2018

U příležitosti 100. výročí založení obce byly položeny věnce u paměťní desky v kostele a u pomníku padlých v I. světové válce v Herborticích. Tento pomník byl také v loňském roce restaurovan.

fotogalerie


Ohlednutí za akcemi školy

V měsíci září a říjnu proběhly v ZŠ a MŠ některé projektové dny a společné akce. Ve fotogalerii se k nim vracíme.

Rýmařov           Drakiáda


Poslední leč

Myslivecké spolek Cotkytle Vás zve 3. listopadu na Poslední leč. Začátek v 19.00 hodin v kulturním domě. Hraje skupina ZIPS. Bohaté myslivecké občerstvení samozřejmostí.Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 2.11.  2018  od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceTělovýchovné aktivity

Tělovýchovná jednota začíná od pátku 19. října 2018 organizovat různé druhy cvičení. Zájemci se nemusí hlásit, stačí když prijdou na první lekci.Vše ostatní se dozvědí na místě, případně o informace mohou požádat paní Renatu Beranovou.Oznámení

Oznamujeme, že dne 12. října 2018 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.


Výsledky voleb do Zastupitelstva Obce Cotkytle

Do zastupitelstva obce byli zvoleni tito zastupitelé:

COTKYTLE 2014-Za další rozvoj obce:
Vlastimil Jureček      158 hlasů
Zdeněk Knápek        144 hlasů
Renata Beranová     141 hlasů 
Michaela Chládková 136 hlasů
Ladislav Vabroušek  118 hlasů
                          Josef Matějka            119 hlasů

Za honební společenstvo Cotkytle
Miroslav Valenta   44 hlasů

Náhradnící
COTKYTLE 2014-Za další rozvoj obce:

Adéla Pecháčková   126 hlasů
Jitka Odstrčilová       90 hlasů
Jiří Beran                  84 hlasů

Za honební společenstvo Cotkytle

Ladislav Heger   35 hlasů
Mojmír Jureček   33 hlasů
Martin Kristek      33 hlasů
Hana Prokopová 23 hlasů
Renata Lokajíčková 19 hlasů
Milan Štork          21 hlasů

Voleb se zúčastnilo 62,15 procent  voličů
Děkujeme všem občanům, kteří přišli k volbám a prokázali tím sounáležitost s obcí.
 Autobus začal hořet ...

Dnes navážel autobus děti na školu v přírodě do Herbortic na Hotýlek Na Mlýně. Na křižovatce v Herborticích odbočka do Cotkytle začal v prostoru motoru autobus hořet. Hasičům se podařilo oheň zlikvidovat. Žádnému dítěti se nic nestalo. O požáru informuje regionální mutace internetového deníku iDnes.

Článek v deníku


Adaptační pobyt dětí ze základní a mateřské školy.

Střílení z luku, horolezecká stěna, lanové centrum, dětské hřiště, bazén, hry v přírodě... to vše a ještě mnohem víc si užily a vyzkoušely děti ze základní a mateřské školy během třídenního adaptačního pobytu v srdci Jeseníků, který proběhl od 24. – 26. září ve Staré Vsi u Rýmařova.Lékař neordinuje

Ve dnech 8. - 12. října 2018 MUDr. Rajbl v Cotkytli neordinuje. Zastupuje MUDr. Skála v Lanškrouně, ulice Na Valech, telefon 465 323 193.


Nález munice

V neděli dopoledne na katastru obce zasahovala Policie ČR a hasiči. Ve studni v hloubce 24 metrů pod falešným dnem bylo nalezeno větší množství munice (náboje, granáty)  z II.světové války. Nález ohlásil majitel nemovitosti při čištění studny.

Fotogalerie


Upozornění ČEZ k odstranění stromoví a jiných porostů

Upozornění ČEZ k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů z pozemků, přes něž vede nadzemní elektrícké vedení distribuční soustavy ČEZ.Festival sklenic - ohlédnutí

V pátek 21 .9. 2018 v odpoledních hodinách vyrazilo 18 zástupců našeho mikroregionu a také naší obce na Festival sklenic, pořádaný v rámci projektu česko-polské přeshraniční spolupráce naším polským partnerem Gmina Dzierżoniów . Festival sklenic se konal v sobotu 22. 9. 2018 v Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów v obci Mościsko.

V dopoledních hodinách nejprve představili vybraní zástupci české i polské strany své recepty na zavařeniny a následně se konaly kulinářské dílny, v rámci kterých byly vytvořeny česko-polské týmy, jež měly za úkol ze zeleniny a ovoce, které měly k dispozici, vytvořit zavařeniny. Komise, která na závěr dílen hodnotila jednotlivé výtvory, zkonstatovala, že vítězi se staly všechny týmy, a za svůj um získal každý z účastníků medaili. 

V odpoledních sobotních hodinách se konal Festival sklenic, a to ve venkovních prostorách - na přilehlém fotbalovém hřišti. Zde se představily jednotlivé obce gminy, ale i náš svazek se svými zavařeninami, které si mohl každý z návštěvníků festivalu i zakoupit. Náš mikroregion reprezentovaly se svými zavařeninami zejména zástupci obce Horní Třešňovec a Cotkytle. Především pak výborné džemy paní Petra Dušková zaznamenaly obrovský úspěch a během festivalu byly zcela vyprodány. Gratulujeme.

Fotogalerie


Vyhodnocení hlasovacího lístku

Ve dnech 5. a 6. října 2018 proběhnou volby do zastupitelstev obcí. V příloze Vám uvádíme příklady jak je možno na hlasovacím lístku označovat strany a kandidáty. Kdy je hlas  platný a kdy neplatný. V Cotkytli se nevolí do senátu.

Pokud někdo se nemůže z vážných důvodů dostavit do hlasovací místnosti, je možno požádat o dovezení přenosné hlasovací urny. Tuto žádost objednávejte na obecním úřadě v Cotkytli na čísle telefonu 465 382 125.Uzavření prodejny Konzum

Oznamujeme Vám, že dne 25.9. 2018 bude prodejna KONZUM (149) Cotkytle z důvodu konání inventury uzavřena.

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí


Festival sklenic

O tomto víkendu se naše paní učitelky - Kolínová, Vernerová a Šram -   a dalších 16 zástupců obcí z DSO Severo-Lanškrounsko zučastní zrcadlové aktivity k našemu jarmarku v Dolní Čermné, kterou realizuje v rámci projektu s názvem “Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis” náš polský partner Gmina Dzierzoniów. Jmenuje se “Festival sklenic” a nejen naši zástupci se zde představí se svým kulinářským - zavařovacím uměním.Zasedání zastupitelstva


Jarmark řemesel a koníčků - ohlédnutí

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko pořádal v sobotu 15. 9. 2018 v rámci projektu česko-polské přeshraniční spolupráce s názvem "Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis" (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001346). Jarmark řemesel a koníčků, na kterém se představilo celkem 24 vystavovatelů a řemeslníků z celého našeho regionu.
Více zde...

Fotoreportáž


Koncer v Horních Heřmanicích

Pozvánka na koncert vážné hudby 21. 9. 2018 v kostele v Horních Heřmanicích.Výstava ve Verměřovicích

Obec Verměřovice ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a 5. praporem polních myslivců z České Skalice Vás zvou na výstavu Od Masaryka po současnost.Kroužek keramiky

Obec Cotkytle ve spolupráci se základní školou opět otvírá kroužek keramiky.Kotlíkové dotace

Pardubický kraj vyhlásil dne 5.9.2018 již 4. výzvu na kotlíkové dotace v Pardubickém kraji.

Datum vyhlášení výzvy: 5. září 2018
Datum zahájení příjmu žádostí: 9. října 2018 (pouze elektronicky)
Datum ukončení příjmu žádostí: 10. prosince 2018 ve 12 hod.

Důležité:  Nebude podporována výměna stávajících kotlů Atmos C18S, C20S a C30S vyrobených od března 2000. Tyto kotle mají na výrobním štítku chybně uvedenu emisní třídou 1, ve skutečnosti splňují emisní třídu 3!!!

Kotlíkové dotace více zde ...


Přerušení dodávky elektřiny

Jménem ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny ve Vaší obci: Cotkytle/Janoušov a Cotkytle které se bude konat: 27. 9. 2018 od 8:00 do 18:00 hod.Bližší informace naleznete na níže uvedených webových stránkách v sekci "Odstávky" nebo přímo na odkazu http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html, a to 20 dnů před uvedeným termínem.

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě.

Děkujeme Vám za vstřícnost a pochopení.

ČEZ Distribuce, a. s.


Lanškrounská kopa

Od čtvrtka do soboty probíhá v Lanškrouně na náměstí kulturní program u příležitostí jubilejního 50. ročníku Lanškrounské kopy. Přinášíme Vám opět online přenos z náměstí.

Video přenos zde.


Uzavření Pošty Partner

Oznamujeme, že v úterý 11. září 2018 bude z provozních důvodů uzavřena Pošta Partner.

Kateřina Rudalská

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 


Výstava jiřinek

V sobotu a neděli 15. a 16. září bude v Horních Heřmanicích v sále kulturního domu probíhat výstava jiřinek. V sobotu bude přístupná od 14 do 18 hodin, v neděli od 13 do 16 hodin. V sobotu v 18 hodin vystoupí kapela Kapka, v neděli v 16 hodin bude dětské vystoupení. Po skončení výstavy si mohou návštěvníci květiny rozebrat domů.Ukliďme svět ...

Ukliďme svět, ukliďme Česko, ukliďme Cotkytli. Připojte se v sobotu  15. září 2018 k žákům naší základní školy a dalším dobrovolníkům po celém světě a podívejte se po okolí svého domu a ukliďme případný nepořádek, který se tam nachází.

Pozvánka

Více o celosvětové akci zde

I obec přispěje tim, že již brzy zmizí popelnice a nepořádek kolem nich ve středu obce.


Lanškrounská kopa

Jubilejní 50. ročník Lanškrounské kopy se koná od čtvrtka 6. září do soboty 8. září. V příloze je zveřejněn kulturní program kopy a sportovní program kopy.Volby do zastupitelstva opbce

Do zastupitelstva obce ve volbách dne 5. - 6. října 2018 kandidují v Cotkytli dvě sdružení. COTKYTLE 2014 - Za další rozvoj obce a Honební společenstvo Cotkytle.

Kandidátní listina


Zpravodaj

Centrum společných služeb (CSS) při  DSO Severo-Lanškrounsko vydává 5. číslo informačního zpravodaje.

Zpravodaj č.5


Uhelné sklady Letohrad

Firma Havelka upozorňuje na Letní slevy uhlí. Pro všechny objednávky přijaté do pátku 31. srpna 2018 platí u Havelky letní slevy uhlí. Nad 40q skládání pásem a doprava zdarma.

Objednávejte ihned na 725 028 323 nebo www.havelka.czUzavření Pošty Partner

Oznamujime, že ve středu  22. srpna 2018 bude z provozních důvodů Pošta Partner  uzavřena.

 
Kateřina Rudalská 
KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

Upozorňujeme občany, chataře a chalupáře, že dne 1. září. 2018 od 8,00 hod. do 11,00 hod proběhne v obcích svoz nebezpečného a objemného odpadu.
Sbírány budou tyto nebezpečné odpady:
• olej, tuk, filtry, znečištěné hadry.
• barvy, lepidla, pryskyřice
• léky
• galvanický článek (suchý nebo mokrý), akumulátor
• zářivky, výbojky
• ledničky, televize, rádia
Sbírány budou tyto objemné odpady:
• díly nábytku, matrace, kotle, pneumatiky, boilery apod.
Odpad  nemíchejte a nepokládejte na zem! Předávejte osobně na stanovišti.

Svozová technika bude stát na těchto stanovištích:

Mezilesí u kaple                        8.00 - 8.30 h.
Herbortice u kontejneru            8.45 - 9.15 h.
Cotkytle před OÚ                     9.30 - 10.00 h.
Janoušov                                 10.15 - 10.45 h.


Zastupování

Ve dnech 20. a 21. srpna 2018 Mudr. Rajbl v Cotkytli neordinuje. Zastupuje Mudr. Skála, ordinace v Lanškrouně, ulice Na Valech, telefon 465 323 193.


Myslivecký táborák

MS Cotkytle pořádá dne 11. srpna 2018 od 14.00 hodin MYSLIVECKÝ TÁBORÁK. Soutěže pro děti - dobroty z grilu - hudba.Pouť ve Výprachticích

Obec Výprachtice pořádá a srdečně Vás zve na pouť. Více na přiloženém plakátu.740 let Štítů

Srdečně Vás zveme na Štíteckou pouť, která bude letošní rok spojena s oslavami 740. výročí od první písemné zmínky o Štítech. V pátek 10. 8. v 17:00 proběhne v obřadní síni MÚ Štíty slavnostní křest knihy I. Valentové a P. Ševčíka "Štíty - historie a proměny města". Současně budou vystaveny fotografie z celoroční fotografické soutěže Štítů a partnerských měst. V sobotu 11. 8. od 16:00 se budou v kostele Nanebevzetí Panny Marie předávat ocenění osobnostem města a od 17:00 se můžete nechat unášet zpěvem Chrámového sboru Křížkovský.  Ve sportovním areálu proběhne od 20:00 koncert Davida Deyla a po slavnostním ohňostroji ve 21:30 rozjede zábavu s italskými hity před 22. hodinou zpěvák Davide Mattioli. Mše svatá celebrovaná olomouckým biskupem začne v neděli 12. 8. v 10:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie.Jarmark řemesel a koníčků

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo - Lanškrounsko v rámci projektu česko - polské spolupráce "Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis" Vás zve na Jarmark řemesel a koničků. Koná se v sobotu dne 15. září 2018 v Areálu zdraví a sportu v Dolní Čermné.Dovolená

Ve dnech 3.8. - 13. 8. 2018 bude obecní úřad uzavřen z důvodu čerpání dovolené.


Jak jsme žili v Cotkytli

V dnešním - pátečním - vydání Orlického deníku byla jedna strana věnována životu v  Cotkytli. Paní redaktorku zejména zajímaly dokumentární fotografie do roku 1989. Všem, kteří poskytli tyto fotografie děkujeme.
Pokud máte někdo o výtisk zájem, tak na obecním úřadě je pár výtisku k dispozici.Uzavření obchodu

Oznamujeme Vám, že dne 31.7. 2018 bude prodejna KONZUM Cotkytle (149) z důvodu konání inventury uzavřena. Uzavřena bude v tento den i Pošta Partner.

Aktualizace: Konzum bude uzavřen ještě 1. a 2. srpna.  Od 3. srpna 2018 bude prodejna Konzumu opět otevřena. Nastoupí nová vedoucí prodejny.
Pošta Partner bude 1. srpna otevřená, 2. srpna zavřená.


Kvalita signálu mobilního poskytovatele T-Mobile

Opět jsme s firmou T-Mobile řešili kvalitu signálu v obci a opět to skončilo na sdělení, že každý uživatel si musí podat reklamaci sám.

Abychom mohli celou záležitost nechat zkontrolovat na technickém oddělení, je potřeba, aby se na nás obrátili přímo konkrétní uživatelé, kteří evidují potíže.

Bude také dobré, když nám k žádosti o oprověření kvality signálu připojí vyplněný tento formulář:

Telefonní číslo:
Ulice, číslo popisné: 
Město: 
Okres/region: 
Typ objektu: 
Hláška sítě (display/sluchátko): 
Typ telefonu: 
Intenzita signálu: 
Konkrétní čas odchozího uskutečněného spojení/odeslání SMS z lokality: 
Jak dlouho se problémy projevují: 
Kontaktní číslo + jméno: 
Chová se stejně i jiný telefon TMCZ: 
Pokud ne, bylo zkoušeno v jiném přístroji?: 
Podrobný popis případu: 

S pozdravem

Jakub Plašil
Specialista e-mailové komunikace
Zákaznické centrum T-Mobile

 


Dovolená v knihovně

Ve dnech 16. července až 15.  srpna 2018 bude knihovna z důvodu dovolené uzavřena.


Uzavření Pošty Partner a Konzumu

Z provozních důvodů bude v pondělí 16. července 2018 otevírací doba  Pošty Partner  přesunuta na dopoledne. Partner bude otevřen od 9 do 12 hodin. Zároveň bude dne 16.července 2018 prodejna KONZUM Cotkytle (149) otevřena pouze do 12,00 hodin.

Kateřina Rudalská, KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí


Sběr železa

23. 6. 2018 - v sobotu - od 8.00 hodin proběhne po obci sběr železného šrotu. Případný sběr připravte ke komunikaci.


Změna ordinační doby

Ve dnech  25. - 29. 6. 2018 nebude v Cotkytli ordinovat MUDr. Rajbl. Zastupuje MUDr. Skála, ordinace v Lanškrouně, ulice Na Valech , tel. 465 323 193


Neseriózní metody prodeje elektřiny

V poslední době se můžete setkat s případy, kdy se Vám někteří jedinci snaží jménem firmy ČEZ prodat elektrickou energii. V příloze najdete informace jak se k podomním obchodníkům chovat a jak je poznat.Čermenské slavnosti

Fotka uživatele Azas Dolní Čermná.


Setkání rodáků 2018

Přes 140 návštěvníků bylo na tradičním setkání rodáků obce. K poslechu hrála skupina TRIANGL. Vystoupilo sdružení tanečnic z Dolní Čermné DOLCE BABY. Pan Jursa připravil výstavku o rodácích, kteří se zasloužili o vznik ČR. Děkujeme všem, kteří se přišli pobavit a setkat se známými

Fotogalerie


Cyklistická jízda regionem

V sobotu 16. června se uskutečnila další akce v projektu "Aktivní přátelé z česko-polského pohraničí". Byla to společná cyklo jízda z Čenkovic do Čenkovic přes Cotkytli, Lanškroun a Horní Čermnou.

Fotogalerie


Projekty Euroregionu Glacensis

Jedna z linek cyklobusů (modrá) jezdící do Orlických hor bude jezdit i přes Cotkytli. Linka bude končit na Dolní Moravě.Cyklisté nebo i výletnici mohou tuto linku využít k návštěvě tohoto rekreačního střediska. Cyklobusy budou jezdit o sobotách, nedělích a státních svátcích od 2. 6. 2018 do 30. 9. 2018Policie radí

Policie ČR dává občanům preventivní rady před prázdninami.

 Atletické přebory v Rudolticích

V úterý 12. června reprezentovali žáci naši školu na Atletických přeborech v Rudolticích. S velkým nasazením se utkali s dalšími více jak 150 žáky z 9 dalších škol ve sportovních disciplínách, jako skok do dálky, hod kriketovým míčkem, běh na 60 metrů a běh na 600 (ti starší na 900) metrů. I přes zpočátku nepříznivé počasí si počínali velmi úspěšně a vybojovali čtyři krásné medaile, z toho jednu zlatou a tři bronzové.  Všem mladým sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Bc. Patrycja Ewa Šramm - učitelka ZŠZměny ve vydávání občanských průkazů

Od 1. července 2018 dochází ke změnám ve vydávání občanských průkazů.

Více zde...


Cyklistický výlet do Polska

Již tradiční cyklistický výlet do Polska na rybu pořádá TJ Cotkytle 10. 6. 2018. Odjíždí se v 9.00 hodin od kostela.Cyklovýlet

16. června 2018 proběhne další aktivita projektu Žijeme aktivně v Mikroregionu Glacensis – Poznávání Severo-Lanškrounska pohledem cyklisty, která je určena pro širokou veřejnost. Není nutné začínat v Čenkovicích. Cyklisté se mohou přidat a ukončit výlet kdekoliv po trati. Zveme širokou veřejnost na tuto akci.Čermenské slavnosti

V sobotu 23. června 2018 vyvrcholí v Areálu zdraví a sportu Dolní Čermná již jubilejní 30. ročník Mezinárodního folklorního festivalu ČERMENSKÉ SLAVNOSTI.Neváhejte a přijďte, nebudete litovat. Kromě nejrůznějších folklorních souborů evropského měřítka se můžete těšit na PAVLA ŠPORCLA s cikánskou cimbálovou kabelou GIPSY WAY ENSEMBLE ve večerním programu anebo na HEIDI JANKŮ v rámci dětského zábavného odpoledne.Cenu vstupného naleznete na plakátu. Předprodej vstupenek na večerní program bude probíhat od středy 6. června 2018 i na našem obecním úřadu.Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis

V pátek 1.6.2018 vyrazila do Polska skupina 22 zástupců našeho mikroregionu na Turnaj vesnic v rámci projektu s názvem "Aktivní přátelé z česko-polského pohraničí", realizovaného Gminou Dzierzoniów. No a jak vidno, pořádně si to užili. Polští přátelé připravili na dva dny bohatý program. Jak sportovní, kde naše družstvo ve florbalu porazilo zástupce Gminy vysoko 11:1. Tak společenský, soutěží vesnic.  V  rámci našeho projektu "Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis" se uskuteční v sobotu 16.6.2018 celodenní cyklistický výlet za krásami našeho mikroregionu, jehož start a cíl bude v Čenkovicích a kterého by se mělo zúčastnit obdobné množství účastníků protentokrát z polské strany. Akce bude přístupná veřejnosti, těšíme se proto na Vaši účast. Bližší informace k této akci budou zveřejněny v nejbližší době..

Fotogalerie


Mezilesí

Mezilesí je místní část obce a dlouho se na tuto část zapomínalo. V tomto volebním období se podařilo opravit místní komunikace, jak ve středu obce, tak "k hájence". Občané se už nemusí brodit v blátě.

fotogalerie


Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis

Druhým týdnem pokračuje realizace tohoto projektu. Celý minulý týden strávily děti ze IV. ročníku naší školy v Polské republice. Byly tam pro ně opět připraveny sportovní a kulturní akce.

Fotogalerie


Lanškrounská kopa 2018

Klub českých turistů Lanškroun zveřejnil předběžný program jubilejního ročníku Lanškrounské kopy. Nejnavštěvovanějším vystoupením bude pravděpodobně koncert Lucie Bílé s Arakainem.Uzavření Pošty Partner

Oznamujeme, že v úterý 29. května 2018 bude uzavřena Pošta Partner v obci z důvodu školení pracovnice přepážky.


Setkání rodáků 2018

Obec Cotkytle a pořadatelé Vás zvou na tradiční setkání rodáků a známých z Cotkytle, Herbortic, Janoušova a Mezilesí. Setkání se uskuteční 16. června 2018 v kulturním domě.Pouť v Janoušově

V neděli 27. 5. 2018 se koná v kapli v Janoušově  poutní mše. Začátek je ve 14.00 hodin.


Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis

V minulém týdnu již běžela realizace projektu a to první aktivitou – výměnným pobytem dětí. Skupina školních dětí z Polska dorazila v úterý do Dolní Čermné a zde je tento týden společně se skupinkou dětí ze základních škol na území našeho mikroregionu čekal sportovně-kulturní pobyt. Dne 17.5.2018 například vyrazila skupina polských i českých dětí na Dolní Moravu. Počasí se nakonec vydařilo a děti si tak svůj výlet užily doslova naplno... Převzato z facebooku DSO Severo-Lanškrounsko

Fotogalerie


... a je po pouti


Štítecký jarmark

Město Štíty pořádá v sobotu 26. kětna "Štítecký jarmark". Bude připraven stánkový prodej tradičních výrobků, ukázka řemesel, atrakce pro děti a občerstvení. K poslechu zahraje Morávia Big Band.Uzavření obecního úřadu a pitná voda

Dne 17. 5. 2017 bude obecní uřad uzavřen z technických důvodů - odstávka elektřiny.

Na prostranství před obecním úřadem bude pro potřeby obyvatel přistavena cisterna s pitnou vodou.


Pouťová zábava

Pořadatelé pouťové zábavy Vás zvou na tuto zábavu v pátek 18. 5. 2018 do kulturního domu v Cotkytli. Začátek ve 20.00 hodin.Pouťová mše

Dne 19. 5. 2018 (v sobotu) se v kapli v Herborticích koná pouťová mše od 16.00 hodin.

Dne 20. 5. 2018 (v neděli) se koná v kostele v Cotkytli pouťová mše od 11.00 hodin.


Kroužek keramiky

Dne 16. 5. 2018 se pro nepřítomnost vedoucí kroužku toto setkání ruší. Následující termín je beze změny.


Uzavření provozoven

Provozovatelé Pošty Partner a Konzumu oznamují, že dne 17. 5. 2018 budou provozovny uzavřeny z technických důvodů - odstávka elektřiny.


Profesionalizace veřejné správy

V rámci Operačního programu Zaměstnanost uspěl mikroregion Severo-Lanškrounsko, jehož jsme členskou obcí, s dotačním projektem „Zlepšení strategického plánování a profesionalizace veřejné správy v DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko“ (reg. č. CZ.03.4.74/0.0/0.0/16_058/0007447).Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského sociálního fondu.Výměnný pobyt žáků naší školy

DSO Severo-Lanškrounsko, Obec Cotkytle a Základní škola a Mateřská škola se podílejí na realizaci projektu "Žijeme aktivně vedle sebe v euroregionu Glacensis". V rámci tohoto projektu se žáci IV. ročníku zúčastní výměného pobytu. Pobyt bude realizovám v polské Gmině (okres) Dzierzoniów a Dolní Čermné. Pro účastníky bude v obou zemích připraven kulturně-sportovní poznávací program.Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pondělí 21. 5. 2018  od 18.30 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceDovolená

      Dne 7. května 2018 bude obecní úřad uzavřen z důvodu čerpání dovolené.


Bouřka

Včerejší bouřka zvedla hladinu Hraničního potoka v Herborticích. Nenapáchala žádné velké škody. Potok se vylil na přilehlé louky po kterých voda odtekla.

Fotogalerie


Nabídka zaměstnání

Oblastní charita Ústí nad Orlicí hledá do svého týmu spolupracovnici na pozici všeobecná zdravotní sestra.  Více v příloze.Přerušení dodávky elektřiny

Jménem ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v Cotkytli, které se bude konat:

17. 5. 2018      od: 7:15 h     do: 16:00 hSmlouva s konzumem


Hasičské auto

Pardubický kraj dlouhodobě podporuje dobrovolné hasiče. I naše zásahová jednotka dostala finanční podporu 200 000 Kč pro nákupu jiného hasičského auta. „Prostředky na vybavení jednotek dobrovolných hasičů na obcích se snažíme každoročně navyšovat, a to nejen v rámci krajských dotačních titulů, ale také jako příspěvek k dotaci Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky na rekonstrukci a výstavbu požárních zbrojnic. Obce tak získávají významné finance, které pomohou zkvalitnit technické vybavení jednotek, které jsou často první složkou zasahující při živelních pohromách nebo dopravních nehodách,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Na slavnostním předání v Brandýse nad Orlicí jsme dostali hasicí auto TATRU 815. Pro obec to také znamená, předělat vjezd do garáže, protože toto auto je vyšší než staré. S tím si ale jistě naši hasiči poradí.
V neformální diskusi s hejtmanem jsme se také bavili o stavu komunikací na katastru obce, ale i o stavu rozhledny na Lázku.

Fotogalerie


Cyklovýlet

Klub českých turistů Ústí nad Orlicí připravil na počátek jara jubilejní 30. ročník cykloturistického výletu "Na DROZDOVSKOU PILU  - memoriál Zdeňka Švábenského" v sobotu  28. dubna 2018 s tradiční délkou tras 70 a 100 kilometrů.  Cykloturisté z obce budou mít sraz u kostela v 9 hodin a odjedou směrem na Štíty, Drozdovská pila, Žichlínek. Účastníci obdrží v cíli vedle Pamětního listu i malý dárek, nechte se překvapit!!!Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

Upozorňujeme občany, chataře a chalupáře, že dne 21. 4. 2018 od 8,00 hod. do 11,00 hod proběhne v obcích svoz nebezpečného a objemného odpadu.
Sbírány budou tyto nebezpečné odpady:
• olej, tuk, filtry, znečištěné hadry.
• barvy, lepidla, pryskyřice
• léky
• galvanický článek (suchý nebo mokrý), akumulátor
• zářivky, výbojky
• ledničky, televize, rádia
Sbírány budou tyto objemné odpady:
• díly nábytku, matrace, kotle, pneumatiky, boilery apod.
Odpad  nemíchejte a nepokládejte na zem! Předávejte osobně na stanovišti.

Svozová technika bude stát na těchto stanovištích:

Mezilesí u kaple                        8.00 - 8.30 h.
Herbortice u kontejneru            8.45 - 9.15 h.
Cotkytle před OÚ                     9.30 - 10.00 h.
Janoušov                                 10.15 - 10.45 h.


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 20. 4. 2018  od 18.30 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceZápis do školy

4. dubna 2018 proběhl zápis žáků do 1. třídy pro školní rok 2018/19. K zápisu se dostavilo 7 dětí. Z toho bylo 6 dětí přijato, o jednom dítěti se jedná. Protože na konci školního roku opustí školu 2 žáci, dojde opět k navýšení počtu žáků ve škole. Na I. stupni základní školy bude 21 - 22 žáků.


Brigáda

Majitel rozhledny na Lázku hledá brigádníky na pomoc při znovuzprovoznění rozhledny. Jedná se o úklid, nátěry a podobné činnosti. Brigády budou uzavírány na dohody o provedení práce. Pro další informace volejte na číslo telefonu 777 576 911.


Opakované konkursní řízení

Starosta obce Horní Třešňovec vyhlašuje konkursní řízení č. 2 na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Horní Třešňovec, okres Ústí nad Orlicí.

 

 

Starostka obce Verměřovice vyhlašuje konkursní řízení č. 2 na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a Mateřská škola Verměřovice, okres Ústí nad Orlicí.Pobíhání psů po katastru obce

V poslední době se rozšířil nešvar od majitelů psů, že je nechají volně pobíhat po obci. Majitel psa se tímto dopouští porušení vyhlášky obce č. 6/2003 ze dne 18. 6. 2003 a přestupku podle § 27/1 písm.q) Sb. Zákona na ochranu zvířat proti týrání, za který hrozí majiteli pokuta až do výše 50 000 Kč. Pokud občan podá písemnou stížnost na toto pobíhání psů, bude obecní úřad toto řešit jako oznámení o přestupku dle  přestupkového zákona a podá podmět v přenesené působnosti k Městskému úřadu Lanškroun, oddělení právní a přestupků k vyřešení přestupku.


Pošta Partner - změna otvírací doby

Česká pošta oznamuje, že od 2. dubna 2018 bude změna otvírací doby na pobočce Pošta Partner v Cotkytli.
Pondělí   13 - 16 hodin
Úterý         9 - 12 hodin
                           Středa      13 - 16 hodin
                           Čtvrtek      9 - 12 hodin
                           Pátek        8 - 11 hodin


Ples DSO Severo-Lanškrounsko

V pátek 23. března 2018 se v sále Kulturního domu ve Verměřovicích konal v pořadí již III. Reprezentační ples Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko. Jeho moderaci opětovně převzal skvělý Ondra Pokorný a k tanci a poslechu zahrála skupina Streyci z Přepych. Stejně tak jako v předchozích ročnících byl ples i letos zahájen slavnostním nástupem starostů členských obcí a zaměstnanců svazku, na který se pečlivě připravovali s tanečními mistry Monikou Hronovou a Davidem Weinhauerem. Za tuto spolupráci moc děkujeme.

Více...


Uzavření obecního úřadu

Dne 28. 3. 2018 bude obecní úřad uzavřen z důvodu školení.


Rodinné tradice

Rok 2018 je Evropským rokem kulturního dědictví. V rámci projektu Městského evropského informačního střediska Štíty by chtěli zdůraznit důležitost předávání rodinných tradic, proto připravují několik akcí. Více v přílohách.Opakované výzva

Starostka Obce Věrměřovice vyhlašuje opakovanou výzvu na obsazení pracovního místa ředitele/ky příspěvkové organozace.Výhledy z Gansbergu

Dnešní páteční skoro jarní počasí nám dopřálo pěkné výhledy z vrchu Gansberg. Celé Jeseníky - Praděd, Keprník, Smrk i polská Czernica. Kralický sněžník, Buková hora.

I tyto ledopády najdeme v katastru obce foto1, foto 2, foto 3

Fotoalbum


Domáci rozhlasy

Žádáme občany, kteří dali na obecní úřad Cotkytle své nefungující domácí rozhlasy k opravě, aby si  je vyzvedli zpět po opravě.


Ples

Tradiční, již III. reprezentační ples DSO Severo-Lanškrounsko se bude konat 23. března 2018 od 20 hodin v Kulturním domě ve Verměřovicích. Vstupenky je možné zakoupit na obecním úřadě v Cotkytli nebo na všech členských úřadech obcí svazku.

Aktualizace dne 16.3.2018: Již jen 25 vstupenek (z 256). První cena motorová sekačka VARI MP1, druhá cena televizor HITACHI 49HK5W64.Město hledá nové spolupracovníky

Město Lanškroun hledá nové členy do pracovních skupin pro komunitní plánování v Lanškrouně, kteří by měli zájem aktivně se podílet na tvorbě Plánu rozvoje sociálních a souvisejících služeb v Lanškrouně.Výběrové řízení

Dobrovolný svazek obci Severo-Lanškrounsko vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Projektový manažer/Projektová manažerka. Přihlášky je možno podávat do 16. 3. 2018Změna jízdního řádu v Herborticích

Od 4. března 2018 dochází ke změně  jízdního řádu v obci Herbortice. Obec nebude obsluhována v nejdůležitější časy. Ráno a odpoledne nebude Pardubický kraj (Pk) zajišťovat dopravu do Lanškrouna a z Lanškrouna. Občané, kteří tyto spoje používali pro cestu do zaměstnání a zpět budou muset používat zastávku v Cotkytli.  Vedli jsme měsíční jednáni s Pk, ale pro ekonomickou nerentabiltu spoj 700950/2 zrušili. Stanovisko odboru dopravy Pk:  "Pardubický kraj poskytuje v závazku veřejné služby hromadnou dopravu cestujících. V případě odvozu 1-2 lidí z konkrétního místa lze spíše hovořit o individuální dopravě. Prodané jízdenky jsou nezpochybnitelným ekonomickým faktorem, který jednak ukazuje přesný počet cestujících nastupujících na dané zastávce, ale i kam cestující jedou a jaká je jejich struktura složení. (dospělí, děti, žáci, studenti, senioři, pravidelně cestující atd.)"  Odmítli jsme platit zvláštní autobus z Lanškrouna do Herbortic a zpět.Dětský karneval

DJ Standa připravil ve spolupráci se základní a mateřskou školu dětský karneval v kulturním domě. Byly připraveny zajimavé soutěže, spousta hudby a tance. Domů si určitě každý odnesl spoustu zážitků a mnozí se budou moci pochlubit cenami, vybojovanými v některé ze soutěží.

Fotogalerie


Kroužek keramiky

Základní škola a Mateřská škola v Cotkytli zve maminky s dětmi na kroužek keramiky. První hodina se koná dne 21. 2. 2018 v budově obecního úřadu v místnosti bývalé pošty od 15.45 hodin.Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 2. 3. 2018  od 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starostaCelní úřad upozorňuje

Pro zvýšení obecného povědomí o zákonné povinnosti při příležitostném prodeji alkoholických nápojů podle §14 zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (protikuřácký zákon) v době konání kulturních akcí, zveřejňujeme toto oznámení. Jde o prevenci před případnými sankcemi, které vyplývají z pozdního oznámení nebo neoznámení tohoto prodeje.Sčítání zvěře

Pardubický kraj stanovil termín sčítání zvěře na den 3. března 2018.
Termín je závazný pro všechny uživatele těch honiteb, které se nacházejí v územní působnosti Krajského úřadu Pardubického kraje.Otevření zubní ordinace

V Lanškrouně bude od 1. 3. 2018 otevřena nová zubní ordinace MDDr. Terezy Faltusové - tel. č.: 467 771 918.  Objednávání pacientů bude možné od 20. 2. 2018.

Ulice Českých bratří    https://www.ladentika.cz/

Aktualizace: Paní doktorka z důvodu naplněné kapacity nové pacienty už nepřijímá.


Placení místního poplatku

Platbu místního poplatku za odpady a psa je možné provádět bezhotovostně na účet obce č. 111309115 / 0300. Výše poplatku pro rok 2018 za odpady je 250 Kč/osobu mající trvalý pobyt v obci. Osoby bez trvalého pobytu v obci 350 Kč/ budovu. Poplatek za psa je stanoven na 200 Kč, za dalšího psa 100 Kč. VS pro odpady je XXX0001340 a VS pro popl. za psa XXX0001341. XXX = číslo popisné domu. Do zprávy pro příjemce napište upřesňující informaci, např. příjmení, odpady 4x , pes 1x .


Zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje

Na základě rozhodnutí generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje byl vyhlášen zákaz návštěv z důvodu počínající chřipkové epidemie. Toto opatření platí od úterý 6. února 2018 a bude v platnosti až do odvolání. Zákaz návštěv se týká všech pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tzn. Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice.

TZ Pardubického kraje.

Aktualizace: Ve všech zařízeních Nemocnice Pardubického kraje jsou ode dneška -16. 3. 2018 - opět povoleny návštěvy.


Ples v Cotkytli

Pořadatelé Vás zvou na Cotkytelský ples, který se koná 9. března 2018 od 20.00 hodin v kulturním domě.Masopustní průvod

V sobotu 3. února žila Cotkytle masoupustním průvodem. Tradiční spolek "ochotníků" procházel obcí celý den. Začali v království a končili v Loukové Hoře. Večer na to navazovala masopustní zábava. Maškary, hudba, pálenka a hromady výborného, i když ne právě dietního jídla. To byly neoddělitelné součásti průvodu. Organizátoři děkují všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na této akci podíleli.

Fotoalbum


Konkurzní řízení

Starosta obce Horní Třešňovec vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a mateřská škola Horní Třešňovec.

 

 

 

Starosta obce Výprachtice vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola Jindřicha Pravečka, Výprachtice, okres Ústí nad Orlicí.

 

 

 

Starostka obce Horní Čermná vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola Horní Čermná, okres Ústí nad Orlicí.

 

 

 

Starostka obce Verměřovice vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Základní škola a Mateřská škola Verměřovice, okres Ústí nad Orlicí.Výsledky volby prezidenta v Cotkytli - II. kolo.

Ve druhém kole volby prezidenta v Cotkytli zvítězil Miloš Zeman s 89 hlasy.  Jiří Drahoš získal 77 hlasů.

Výsledky voleb na Lanškrounsku zdeMasopust 2018

3. února projde obcí tradiční masopustní průvod směrem od Crhova přes Cotkytli do Herbortic. Večer se kulturním domě koná od 19 hodin masopustní veselice.Pastorační plán

Pastorační plán farnosti Cotkytle na rok 2018.

Plán


Oficiální vyjádření k problémům s předplaceným tiskem od společnosti Mediaservis, s.r.o.

MediaservisOmlouváme se Vám za výpadky a chybovost v doručování
předplaceného tisku a chceme Vás dále informovat o aktuálním stavu a vývoji.

Více...


Malování na sníh

Konečně napadl sníh a děti z mateřské školy vyrazily pomalovat obec. Že by se nám rodili malí Picassové?

fotografie


Termíny pro přebírání daňových přiznání v Lanškrouně

Přiznání k dani z příjmu fyzických osob se na Městském úřadě v Lanškrouně budou přebírat v kanceláři č. 14 v přízemí radnice v následujících termínech:

pondělí   12. 3. 2018 8.00 - 12.00 / 13.00 - 16.30
Středa    14. 3. 2018   8.00 - 12.00 / 13.00 - 16.30
Pondělí   19. 3. 2018 8.00 - 12.00 / 13.00 - 16.30

 


Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka je krásným příkladem toho, že dokážeme spolupracovat na společném díle. Charita, obecní úřady, farnosti, stovky dobrovolníků a tisíce lidí přijímají tříkrálovou sbírku jako smysluplnou akci.
Letos se v Herborticích vybralo 3 739 Kč a v Cotkytli 6 554 Kč. Všem, kteří otevřeli svoje dveře i srdce a přispěli pro nemocné a potřebné děkujeme!

Celkové výsledky děkanátu Zábřeh

 

Informace o době a místě konání II. kola volby prezidenta ČR


Uzavření Pošty Partner

Z důvodu nemoci  bude v pátek 19. ledna 2018  Pošta Partner uzavřena

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí

 


Jak jsme žili v Cotkytli

Vážení spoluobčané, chataři a chalupáři. Obracíme se na Vás s prosbou, jesltli nemáte nějaké dobové fotografie ze života v obci v letech 1950 - 1989. Oslava výročí, stavba budovy v obci, momentka z JZD či jakákoliv jiná fotografie z té doby. Chtěli bychom v regionální tisku (Orlický deník) toto zveřejnit. Jako vzor přikládáme fotografie, které už vyšli o obci Helvíkovice. Pokud jste ochotni je zapůjčit k oskenování, tak to očekáváme do konce ledna.

Článek o obci Helvíkovice.


Parkování v Lanškrouně

Cena parkovného zůstává i pro příští rok stejná. Sazba 1 vozidlo 10 Kč /1 hodinu. Za roční parkovací kartu zaplatíte 2 000 Kč, od 1.7.  každého kalendářního roku 1000 Kč, od 1.10. každého kalendářního roku 500 Kč.

V posledních dvou letech došlo k rozšíření parkovacích míst, a to v ul. S. Čecha, kde se jedná o placená parkovací místa. V centru města je v současné době zpoplatněno 170 parkovacích míst. Dále byla k parkování vozidel uvolněna plocha v bývalém autodružstvu. Ze strany města tak došlo k vytvoření dalších parkovacích míst v blízkosti centra, kde lze parkovat zdarma. V současné době jsou v docházkové vzdálenosti od centra tři bezplatná parkoviště. Jedná se o cca 120 parkovacích míst na Pivovarském náměstí, v ul. 5. května a na ploše v areálu bývalého autodružstva.


Výsledek volby prezidenta v Cotkytli

V obci zvítězil Miloš Zeman s 39.61 procenty, na druhém místě byl Jiří Drahoš s 23.37 procenty, na třetím místě byli Michal Horáček a Marek Hilšer s 11.68 procenty. Účast voličů byla 48.74 procenta.

Celkové výsledky zde.

Statistika voleb na Lanškrounsku zde.

 


Změna otvírací doby

Z provozních důvodů bude v pondělí 15. ledna 2018 otevírací doba Pošty Partner přesunuta na dopoledne, a to 10 - 12 hodin.

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí
Tvardkova 1191
562 13 Ústí nad Orlicí

 


Volba prezidenta

Pro volbu prezidenta České republiky, která se uskuteční ve dnech 12. a 13. ledna 2018 (případné II. kolo ve dnech 26. a 27. ledna 2018), je možné navštívít z vážných důvodů voliče v místě bydliště. Pokud má volič o toto zájem, nechť se prosím nahlásí na obecní úřad.


Tříkrálová sbírka

Charita Zábřeh ve spolupráci s občany obce provedou v pátek a v sobotu Tříkrálovou sbírku. V pátek od 15 hodin projdou obcí Herbortice a v sobotu obcí Cotkytle a Janoušov. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. Koled se účastnívá kolem 40 tisíc dobrovolníků. První takováto sbírka v novodobé historii proběhla v roce 2000 na území olomoucké arcidiecéze, následující rok byla pro velký úspěch zorganizována na celém území České republiky. Od té doby probíhá celostátně každý rok.


Vítání občánků

Již je mnohaletou tradicí, kdy starosta obce vítá nové občánky obce. Tak tomu bylo i před vánocemi. Dostavilo se 7 nových občánků v doprovodu rodičů i prarodičů. Každé dítě dostalo na památku drobný dárek. Program připravily děti ze základní a mateřské školy.

Fotogalerie


Odpadový kalendář na rok 2018

Zveřejňujeme odpadový kalendář, který budeme předávat občanům při placení poplatku za odpad.Výběrové řízení

Obec Albrechtice vypisuje výběrové řízení na pozici administrativní a spisový pracovník, účetní.Výběrové řízení na referenta stavebního úřadu

Starosta obce  Výprachtice vypisuje výběrové řízení na referenta(ku) stavebního úřadu.
archiv


webkamera

kalendář

počasí

Počasí