Cotkytle

COTKYTLE   HERBORTICE   JANOUŠOV   MEZILESÍ

kontakt

Obec Cotkytle
Cotkytle 3
561 32  Cotkytle
+420 465 382 125
účetní obce
+420 732 366 828
starosta
+420 702 292 311
místostarostka
732 324 390
obec"zavinač"cotkytle.cz
starosta"zavinač"cotkytle.cz

Správce kulturního domu
732 324 390

POLICIE ČR
nadstr. Jan Kaplan
974 580 731

CzechPOINT

CzechPOINT

GDPR

Podmínky ochrany osobních údajů

poloha obce

poloha obce

odkazy

ZŠ a MŠ Cotkytle

GObec

Severo-Lanskrounsko

DSO

navstevalekare.cz

úvod 2016

Uzavření obecního úřadu

Oznamujeme, že ve dnech 27. - 30. prosince 2016 bude obecní úřad z důvodu dovolené uzavřen.Nová linka do Herbortic

Od platnosti nového jízdního řádu byla zavedena nová autobusová linka z Lanškrouna nebo i ze Štítů.

Z Lanškrouna se lze dopravit do Herbortic i o 15.38 hodině s přestupem na Chudobě.

Lanškroun,,aut.nádr.   15:38   Autobus 700950 23
  Horní Heřmanice,Dolní Heřm.,Chudoba 15:57 16:02   Autobus 700950 24
  Cotkytle,Herbortice,host. 16:10    

 


Rozmístění popelnic na potravinářský olej

Od 19. prosince  budou na sběrné místa v obcích, kde jsou umístěny kontejnery - Cotkytle před OÚ, Janoušov na točně, Herbortice před bývalým obchodem a Mezilesí u Minářů - instalovány popelnice tmavě zelené barvy s označením EKO-PF na odkládání potravinářských olejů a tuků z domácností.

Žádáme občany, aby oleje z domácnosti vkládali do popelnice v PET láhvích. Popelnice není určena na přímé lití. Do popelnice se nesmí dávat motorové oleje.

Jak zlikvidovat olej a tuk po smažení? A kam s ním?


Uzavření obecního úřadu

Informujeme občany, že ve dnech 12. - 14. prosince bude obecní úřad pro veřejnost uzavřen.


Pozvánka

SDH Cotkytle Vás zve na výroční členskou schůzi, která se koná 17. prosince 2016 od 17.00 hodin na Gansbergu.Vánoční koncert

V příjemné atmosféře umocněné vynikajícím zpěvem Lanškrounského ženského sboru pod vedením Jarmily Uhlířové proběhl v sobotu vánoční koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého. Koncert příjemně navodil vánoční atmosféru. I takto na dálku Vám ještě jednou děkujeme za příjemně strávenou hodinku  při poslechu Vašich písní.

Fotogalerie


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pondělí 19. 12. 2016 od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starostaKoncert v Horních Heřmanicích

Římskokatolická farnost a obec Horní Heřmanice Vás zvou na varhanní koncert.Změna termínu svozu komunálního odpadu

EKOLA České Libchavy mění od ledna 2017 termín svozu komunálního odpadu na čtvrtek. První svoz tedy proběhne ve čtvrtek 5. ledna 2017. První svoz "dům od domu" bude 27. ledna 2017 a svoz nebezpečných odpadů bude 22. dubna 2017. Firma KOS Jablonné nad Orlicí  nám oznámila, že nebude vydávat svozové kalendáře. Vy o ně ale nepřijdete, obec vydá svoje svozové kalendáře.


Vánoční koncert

Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru při poslechu nádherné hudby. Obec Cotkytle Vás zve na Vánoční koncert do kostela sv. Jana Nepomuckého v sobotu 10. prosince 2016 od 17 hodin. Vystoupí ženský pěvecký sbor pod vedením J. Uhlířové.Mikulášská besídka

V neděli 4.12.2016 navštívil naš kulturní dům Mikuláš s andělem. Přítomen byl i samotný vládce pekel se svou pečlivou evidencí v Knize hříchů. Na záchranu restů tak bylo již pozdě… Ale ani letos si pekelník nikoho neodnesl a tak celé odpoledné proběhlo v hravé atmosféře. A protože ne všechny děti byly na besídce, tak se Mikulášova družina zastavila v pondělí ve škole a ve školce.

Fotoalbum I

Fotoalbum II


Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromku.

Již tradiční jarmark a rozsvícení vánočního stromu proběhlo 2. prosince 2016. Jarmark probíhal v celém prostoru obecního úřadu. Svoje rukodělné práce zde vystavovaly a prodávaly děti  ze školky a školy. Rozsvícení stromku doprovodily děti zpěvem a recitací básní.

Fotoalbum


Vánoční trhy - kamera

Tak jako vloni, tak i letos připravila firma OMEGATECH s.r.o. kameru, která snímá vánoční trhy na náměstí v Lanškrouně.

kamera


Mikulášská besídka

Vážení rodiče, prarodiče vezměte svoje děti, vnoučata a přijďte dne 4. prosince do kulturního domu na Mikulášskou besídku. Začátek ve 16.30 hodin. Mikuláš každému dítěti přinese balíček s dárky.Advent ve Štítech

Město Štíty Vás zve na akci Vánoce v Evropě - prezentaci o tom, jak slaví vánoce naši evropští sousedé spojenou se zdobením vánočních perníčků, která se koná v pondělí 28. 11. 2016 v 16.00 hodin na MÚ ve Štítech. Dále pořádají v pátek 9. 12. v 18.00 hodin vánoční koncert Dechového orchestru ZUŠ Zábřeh v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Štítech.Program adventu v Lanškrouně

Informační centrum Lanškroun zveřejnilo program adventu v Lanškrouně.   

Program 


Vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromku.

Zveme Vás na tradiční vánoční jarmark a rozsvícení vánočního stromku 2. prosince 2016. Přijďte načerpat vánoční atmosféru, pozdravit sousedy a známé.Kontroly kotlů

Kontroly kotlů na tuhá paliva budou probíhat v pondělí 21. 11. a úterý 22. 11. Ještě v pondělí je možno se přihlásit na kontrolu kotle na obecním úřadu.


Intervenční centrum

Od 1. 10. 2016 působí v Lanškrouně detašované pracoviště Intervenčního centra Pardubice. Pomoc je určená pro osoby  starší 16 let, které jsou ohroženy domácím násilím. Pomoc mohou vyhledat, jak oběti domácího násilí, tak jejich příbuzní a známí, kteří chtějí vědět jak postupovat v krizové situaci. Služba je bezplatná, dobrovolná, anonymní.

Intervenční centrum působí v domě Piano, na adrese 28. října 202, 563 01 Lanškroun, každé první pondělí v měsíci od 10 hod. do 14 hod.

Pracovníky můžete také kontaktovat na telefonním čísle: 774 755 744


Návrh rozpočtu obce na rok 2017


Výlet za vánoční atmosférou

Základní škola a Mateřská škola pořádá dne 11. prosince 2016 výlet do skanzenu Veselý kopec na Vánoční jarmark. Na výlet mohou jet i obyvatelé obce. Cena 200 Kč. Více na plakátu.

Aktualizace dne 24. 11. 2016: Výlet se ruší.Akce v prosinci

Na prosinec připravujeme v obci tyto akce:


2. prosince - vánoční jarmark ZŠ a MŠ, rozsvícení vánočního stromku od 16 hodin.
4. prosince - mikulášská besídka s pohádkou od 16 hodin
10. prosince - vánoční koncert v kostele. Lanškrounský ženský pěvecký sbor pod vedením p. Uhlířové od 17 hodin.
Rádi Vás na těchto akcích přivítáme.


Pošta v Cotkytli

Česká pošta pokračuje v projektu Pošta Partner. K 1. listopadu 2016 po dohodě s Konzumem otevřela v místní prodejně Poštu Partner. Je to již 231 Pošta Partner v ČR. Cílový stav je 2500 pobočet. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a Poštou Partner žádný rozdíl. Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tj. příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například On-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií a volný prodej tisku.

Foto1     Foto 2    Foto 3


Pozvánka na Hotýlek Na Mlýně

Tým Hotýlku Na Mlýně  Herborticích Vás zve na nová víkendová menu. Budou velice rádi, když jejich speciality přijdete ochutnat.

Svatomartinské menu      Zvěřinové menu

Hotel Na Mlýně
Rezervace: 778 067 167
Kontakt Na Mlýn: 773 971 650

Kontrola kotlů

Jak jsme již informovali, majitelé kotlů jsou povinni do konce roku si nechat udělat kontrolu kotle na tuhá paliva. Obec provede hromadnou objednávku kontroly těchto kotlů od následujících výrobců:
OPOP
Dakon
Buderus
SLOKOV
Viadrus
BeF Home

Zájemci se mohou nahlásit na obecním úřadu do 11. listopadu 2016. Cena bude 1200 Kč a méně, dle počtu zájemců.


Koordinační schůzka

Ve středu 26. 10.  proběhlo v Dolní Čermné setkání starostů obcí DSO Severo-Lanškrounsko, kteří mají zájem  podat žádost o dotaci na obnovu místních komunikací z dotačního titulu vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj. Jednou z podnímek je mít zpracován aktuální pasport místních komunikací s mapovým podkladem. Při té příležitosti byly probrány nabídky třech společností na zpracování tohoto pasportu.

Foto


Informace z DSO Severo-Lanškrounsko

Informace z činnosti DSO Severo-Lanškrounsko.

článek


Změna času

V neděli 30. 10. 2016 končí letní čas. O třetí hodině letního času se hodiny posunou zpět na druhou hodinu středoevropského času.


Položení věnců

Starosta obce Cotkytle, starosta města Lanškrouna pan Vetchý a aktivní účastník II. světové války pan Švarc si připoměli výročí vzniku samostatného Československého státu položením věnců u památníku padlých ve II. světové válce na vrchu Lázek.

Foto


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 4. 11. 2016 od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starostaDen s Ekolou

I tak by se dal v případě DSO Severo-Lanškrounsko nazvat prohlídkový den. S ohledem na skutečnost, že od 1.1.2017 bude společnost EKOLA České Libchavy s.r.o. provádět na základě výsledků výběrového řízení svoz a likvidaci směsného komunálního odpadu ve všech členských obcích tohoto svazku, vyjma obce Horní Třešňovec, byli jsme panem ředitelem Davidem Černým pozváni na návštěvu společnosti. V dopoledních hodinách proběhlo v jejím sídle seznámení starostů s historií a činností společnosti a poté jsme se odebrali do prostor skládky, která leží opodál správní budovy. Tím ovšem den zdaleka nekončil. V odpoledních hodinách pokračoval návštěvou Dopravně recyklačního areálu Rychnovek. Zde firma provozuje zařízení pro sběr, výkup, skladování a shromažďování nebezpečných a ostatních odpadů. V provozu má kvalitní zázemí s moderní třídící linkou pro papír a plasty, sklady nebezpečných odpadů pro kapalné i pevné odpady. Návštěva tohoto zařízení byla pro všechny starosty skutečně poučná. Děkujeme společnosti EKOLA za zajímavý a inspirativní den.

Fotoalbum


Upozornění

Ve čtvrtek 27.10. 2016  Mudr. Rajbl neordinuje. Zastupuje Mudr. Skála, ordinace v Lanškrouně, ul. Na Valech 216, č.t. 465 323 193.


Uzavření obecního úřadu

Dne 4. listopadu 2016 bude obecní úřad uzavřen z technických důvodů. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace: Obecní úřad bude otevřen. Uzavření se přesouvá na 14. listopadu.


Našel se pejsek

V sobotu 15. 10.  byl nalezen v katastru obce Nepomuky pejsek. Nyní je umístěn v útulku v Dolním Třešňovci. Pokud ho někdo postrádáte nebo ho znáte volejte do útulku. č.t. 724 813 222.

foto I       foto II

aktualizace 20. 10. : Pejsek už má majitele.


Výsledky II. kola voleb do senátu

Ve druhém kole voleb do Senátu Parlamentu ČR konané dne 7.10. - 8.10. 2016 dosáhl největšího počtu hlasů v naší obci Petr Šilar (KDU-ČSL) 68,2%. Volební účast byla velice nízká  - 7,2% - nejnižší v regionu lanškrounsko.

Výsledky voleb

 


Pošta Cotkytle

Vážení zákazníci České pošty, s.p. od 1. listopadu 2016 dochází ke změně poskytování poštovních služeb. Příjem zásilek a výdej uložených zásilek bude realizován prostřednictvím POŠTA PARTNER COTKYTLE v provozovně KONZUMU. Do každé domácnosti byly rozeslány letáky s provozem Pošta partner a s provozem motorizovaným doručováním.Obsazení rady kraje

Zástupci koaličních stran, se dohodly na politickém uspořádání kraje v příštích čtyřech letech. Projednali personální obsazení Rady Pardubického kraje. Posty, které musí ještě stvrdit ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje, jsou navrženy takto:

Hejtman:  Martin Netolický (ČSSD), zodpovědný za finance kraje
1. náměstek: Roman Línek (KPK), zodpovědný za investice, majetek a kulturu
Náměstek: Michal Kortyš  (ODS), zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost

Členové rady:
Bohumil Bernášek (ČSSD), zodpovědný za školství (současný místostarosta Lanškrouna)
Václav Kroutil (ČSSD), zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov
Pavel Šotola (KPK), zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor
René Živný (KPK), zodpovědný za sport, cestovní ruch a informatiku
Ladislav Valtr (ODS), zodpovědný za zdravotnictví
Hana Štěpánová (STAN), zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Je dobře, že region lanškrounska bude mít  zástupce v radě kraje. Panu Bernáškovi blahopřejeme.


Druhé kolo voleb do senátu

Druhé kolo voleb do 1/3 senátu proběhne v pátek 14. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 15. října od 8 hodin do 14 hodin. Voliči obdrží hlasovací lístky přímo ve volební místnosti ve dnech voleb. Lístky a úřední obálka budou mít šedou barvu.

Ve volebním obvodu č. 46 - Ústí nad Orlicí se na prvním a druhém místě umístili:

Ing. Šilar Petr KDU-ČSL
Mgr. Jan Lipavský ANO

 


Výsledky voleb v Cotkytli

Volební účast: 15,79%

Volby do kraje
1. ANO 2011 - 31,91%
2. Koalice pro Pardubický kraj - 17,02%
3. KSČM - 12,76%
4. ČSSD - 10,63%
5. Svob.a př.dem.-T.Okamura (SPD) - 8,51%
6. ODS - 4,25%
7. Pro otevřený kraj - 4,25%

Volby do senátu

1. Šilar Petr (KDU-ČSL) - 47,61%
2. Lipavský Jan (ANO 2011) - 26,19%
3. Zedník Jaroslav (TOP 09) - 9,52%
4. Vyšohlíd Antonín (KSČM) - 4,76%
5. Hlavová Soňa (SPO) - 4,76%
6. Zelený Dalibor (ČSSD) - 4,76%
7. Strnad Martin (Úsvit) - 2,38%

Přehled výsledků voleb na lanškrounsku do krajského zastupitelstva zde.

Oficiální vysledky voleb do kraje zde a senátu zde
 


Uzavření Konzumu

KONZUM, obchodní družstvo Vám oznamujeme, že ve dnech 11. 10. 2016 a 12. 10. 2016 bude prodejna KONZUM Cotkytle uzavřena z důvodu rekonstrukce na vytvoření pobočky Pošta Partner.

Děkujeme za pochopení.      KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí

 


Kontroly a revize komínů

Ve středu 5. října bude na obci kominík. Kdo máte potřebu udělat revizi nebo kontrolu nahlaste se do pondělí 3. října na obecním úřadě.


Oprava KD

Pomalu, ale přesto se nám daří opravovat kulturní dům. V přízemí jsou nová okna a vstupní dveře. Nyní se opravuje střešní plášť.

 

foto 1          foto 2


Kontrola spalovacího zdroje

Podle zákona 201/2012 Sb. musí letos do konce roku, to je do 31. 12. 2016, proběhnout první kontroly u všech kotlů na tuhá paliva. Majitelé kotlů jsou povinni si nechat dělat odbornou firmou  kontrolu technického stavu a provozu spalovacího zdroje. Úřadu s rozšířenou působností, v našem případě  MÚ Lanškroun, může po majiteli kotle vyžadovat předložení dokladu o kontrole.Výběrové řízení

Město Lanškroun vyhlašuje výběrové řízení na pozici  referent/ka oddělení investic odboru investic a majetku. Zájemci se mohou hlásit do 30. 9. 2016.Pronájem pohostinství

Obec Horní Třešňovec nabízí k pronájmu pohostinství „Národní dům“, Horní Třešňovec č. p. 30Oznámení o době a místě konání voleb


Kompostéry - anketa

Obec Cotkytle ve spolupráci s DSO Lanškrounsko chce získat dotaci na pořízení domácích kompostérů, tak aby občané mohli zpracovávát biologicky rozložitelný odpad na kompost. Pro zjištění zájmu občanů o kompostéry Vám předkládáme tento anketní lístek. Lístek prosím odevzdejte do 10. října 2016.Turnaj ve volejbalu

TJ Cotkytle pořádá volejbalový turnaj. Přijďte fandit a také se pobavit..Sběr železného šrotu

Sbor dobrovolných hasičů provede v sobotu 17. 9. 2016 od 8.00 hodin sběr železného šrotu. Šrot připravte v sobotu ráno na krajnici silnice. Občané Janoušova dejte šrot na točnu autobusů.


Program na Hotýlku na Mlýně v Herborticích

Hotýlek Na Mlýně v Herborticích připravil celé září ve stylu country. Zve Vás na:

17.9.  Letní kino
Promítání filmu    Orel Eddie  (komedie 2016)               
Začátek  20:30 hod.                 vstupné dobrovolné                občerstvení zajištěno

Veškeré vybrané vstupné bude věnováno nadaci ALTEGO, věnující se podpoře dětí z Dětských Domovů.

Jídelníček po celý měsíc:

- mexická polévka Sopa de Tortila
- uruquay steak s bylinkovým máslem ( popřípadě jiný druh masa a omáčky, dle ceny)
- hamburger, hranolky
- americká palačinka, javorový sirup
- marinovaná kuřecí křidélka
- chili con carne
- mexický guláš s fazolemi
- mexický salát s chili
- fajitas de pollo ( kuřecí maso s pšeničnou tortilou)
- tvarohový cheescake
 
Veškeré objednávky na tel. čísle  773 971 650

Upozornění od ČEZ

ČEZ Distirbuce upozorňuje, abyste provedli odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů v době vegetačního klidu do 15. listopadu 2016.Sdělení občanům ke kontrole pitné vody

Vodoprávní úřad tímto sdělením reaguje na dotazy občanů obcí ORP Lanškroun, kteří vodoprávní úřad žádají o objasnění oznámené kontroly a o názor ve věci využití metody kontroly pitné vody kolorimetrem zn. Hach-Lange. Dle informací získaných od občanů, měli být dotazující se občané prostřednictvím telefonního hovoru nebo oznámení vloženým do poštovní schránky informování o kontrole pitné vody probíhající ve dnech 5. – 30. září 2016, kterou je možné objednat prostřednictvím telefonního kontaktu.Více v přiloženém dokumentu.Konzum

obchodní družstvo Vám oznamujeme, že od 13. 9.  2016 bude na prodejně KONZUM Cotkytle z provozních důvodů upravena prodejní doba takto :

Po - Pá     7,30 - 12,00
SO   Zavřeno

Děkujeme za pochopení


INA s.r.o. Lanškroun hledá zaměstnance

INA s.r.o. Lanškroun hledá nové zaměstnance na různé pracovní pozice. Náborový příspěvek 30 000 Kč.Krucifix u Linků

Za přispění Dobrovolného svazku obcí Lanškrounsko byl restaurován krucifix v Herborticích na křižovatce u Linků. Původně byl krucifix postaven u prostřed křižovatky, ale když se stavěla v roce 1927 silnice byl přemístěn na současné místo.

Fotogalerie před a po restaurováníHradozámecká noc na Zámečku u Lanškrouna

I letos přijde Bílá paní a nově i čarodějnice. Ve sklepení tradičně budou bojovat šermíři. Letos z místní skupiny historického šermu Kronland, která se na Zámečku pomalu zabydluje, návštěvníci její členy v kostýmech budou moci vidět častěji. Před věží jako tradičně budou bavit návštěvníky kejklíři skupiny Ascarya, ve 22:00 předvedou před věží ohnivou podívanou, která mívá vždy u návštěvníků úspěch.Svoz nebezpečného a objemného odpadu

Upozorňujeme občany, chataře a chalupáře, že dne 3. 9. 2016 od 8,00 hod. do 11,00 hod proběhne v obcích svoz nebezpečného a objemného odpadu. Je to změna oproti odpadovému kalednáři .
Sbírány budou tyto nebezpečné odpady:
• olej, tuk, filtry, znečištěné hadry.
• barvy, lepidla, pryskyřice
• léky
• galvanický článek (suchý nebo mokrý), akumulátor
• zářivky, výbojky
• ledničky, televize, rádia
Sbírány budou tyto objemné odpady:
• díly nábytku, matrace, kotle, pneumatiky, boilery apod.
Odpad  nemíchejte a nepokládejte na zem! Předávejte osobně na stanovišti.

Svozová technika bude stát na těchto stanovištích:

Mezilesí u kaple                        8.00 - 8.30 h.
Herbortice u kontejneru            8.45 - 9.15 h.
Cotkytle u kostela                     9.30 - 10.00 h.
Janoušov                                 10.15 - 10.45 h.

V případě jakékoliv potřebné pomoci se obraťte na obecní úřad:

telefon 465 382 125 nebo mobil 702 292 311.

 


Uzavření obecního úřadu

Oznamujeme Vám, že ve dnech 19. - 24. 8. 2016 bude obecní úřad uzavřen  z důvodu čerpání dovolené. Děkujeme za pochopení.


Dotace na výměnu kotlů - semináře

Chcete se dozvědět více o podmínkách pro získání kotlíkových dotací, způsobu podání žádostí nebo systému proplácení dotací? Chcete vědět jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musíte splňovat? Na tyto, ale i mnohé další otázky odpoví odborný seminář, který připravil pro žadatele Pardubický kraj.Den se sousedy - zhodnocení

V sobotu proběhl v Dolní Čermné - obec z našeho dobrovolného svazku obcí - Den se sousedy. I přes dopolední nepřízeň počasí se velmi vydařil. Blahopřejeme naší "svazkové" obci k tak vydařené akci.

FotogalerieVeřejná vyhláška

Městský úřad Lanškroun vydává veřejnou vyhlášku na zákaz obecného nakládání s povrchovými vodami. Za obecné nakládání s povrchovými vodami se považuje odběr povrchových vod nebo jiné
nakládání s těmito vodami pro vlastní potřebu.Program dne se sousedy

Již tuto sobotu se koná v Dolní Čermné mezinárodně kulturně sportovní setkání  Den se sousedy. Vrcholem celodenního programu bude vystoupení kapely Olympic. Vstupenky na večerní program je možné zakoupit na místě.Program dne je v přiloženém souboru.Zábavné odpoledne

MS Cotkytle Vás zve na myslivecký táborák a zábavné odpoledne pro děti dne 13. 8. 2016 od 14.00 hodin. Můžete se těšit na zajimavý programPokrytí obce mobilním signálem

Na přelom roku jsme oslovili občany a požádali o poskytnutí informací ohledně nedostatečného pokrytí mobilním signálem v naší obci. Všechny takto získané podklady jsme utřídili a poslali k dalšímu jednání s operátory pardubickému kraji. Z jednání vyplynulo, že do konce roku 2016 dojde ke zlepšení pokrytí obce signálem mobilního operátora O2.  Na bývalém tv vysílači nad obecním úřadem bude umístěn vysíláč. Nejprve se postaví nové el. vedení ke stožáru. Sloupy už jsou u obecního úřadu. Příjem signálu se ale nezlepší majitelům starších mobilů. Vysílače budou poskytovat mobilní signál 4. generace tzv. LTE.

Vyjádření hejtmanaProdejna Konzumu bude uzavřena

KONZUM s.p. Vám oznamujeme, že dne 8. 8.  2016 bude prodejna KONZUM Cotkytle čp.100 uzavřena, a to z důvodu konání inventury.


Cyklistický závod

Ve dnech 5. - 7. srpna 2016 se uskuteční  30. ročník cyklistického závodu mládeže pod názvem "Regionem Orlicka Lanškroun 2016". V soboru 6. srpna v čase cca 16.30 hodin povede trasa i přes Cotkytli a Herbortice. Prosím dbejte zvýšené opatrnosti na silnici.Stanovení min. počtu členů volební komise


Omezený provoz obecního úřadu

Ve dnech 25. - 29. 7. 2016 bude omezený provoz na obecním úřadě. Veřejnosti bude otevřen jen v pondělí a ve středu od 13. 00 do 16. 30 hodin.


Heřmanický větrník

Prázdninový závod na kolech nebo odrážedlech, tentokrát jen pro dět, se bude konat v Horních Heřmanicích dne 30. 7. 2016 od 14.00 hodin.Očkování psů

Dne 27. 7. 2016 proběhne v obcích očkování psů:

16.00 h     Mezilesí
16.30 h     Herbortice
17.00 h     Cotkytle
17.45 h     Janoušov


Přineste si s sebou očkovácí průkazy psů.


Změna data svozu nebezpečného odpadu

Došlo ke změně data svozu nebezpečného a objemného odpadu. Svoz proběhne o týden dříve a to 3. září 2016.


Cyklistický výlet

TJ Cotkytle pořádá cyklistický výlet. Dne 17. 7. 2016 se jede do polského Kamienczyku na rybu.TJ zve všechny příznivce cyklojízdy.
 Lázek opět ožil

Lázek opět ožil díky spanilé jízdě vojenských historických vozidel. Pan Mlčůch přivedl tradiční setkávání majitelů historických vozidel ve Zvoli u Zábřeha i na Lázek. Během dne se tam vystřídalo přes 300 vojenských vozidel z několika zemí.

Příznivce turistiky může potěšít, že o prázdninách o víkendech bude Lázek otevřen a v září se tam vrátí kontrolní stanoviště Lanškrounské kopy.

Fotogalerie


Konzum opět otevřen

Dle sdělení vedení Konzumu bude od pátku 1. července 2016 konzum v Cotkytli opět otevřen v plném sortimentu.


Uzavření obecního úřadu

Ve dnech 4. července až 8. července 2016 bude obecní úřad pro veřejnost uzavřen.


Publikace o regionu

Vyšla publikace "Pomezí Čech a Moravy - od Suchého vrchu po Lázek na starých pohlednicích a fotografiích".  Na historických snímcích jsou zachyceny zejména tři turistické cíle - Suchý vrch, Severomoravská chata a Lázek. Publikaci je možno zakoupit na obecním úřadě.Historická vozidla přijedou na Lázek

Firma Paper Black s.r.o. Vás zve v sobotu dne 2. července 2016 na Lázek. Společnou jízdou ze Zábřeha dorazí kolem 12.00 hodin konvoj vojenských historických vozidel. Vozidla si budou moci návštěvníci prohlédnout. Otevřena bude také rozhledna a bufet.Evidence tržeb

Finanční správa České republiky informuje občany o termínech zavádění elektronické evidence tržeb.Vítání občánků

Dne 19. června jsme na obecním úřadě přivítali šest nových občánků obce. Tuto malou slavnost připravili také děti z mateřské školy.

Fotogalerie


Penzion Na Mlýně v Herborticích přijme zaměstnance

Kuchařku/kuchaře do našeho rodinného hotýlku nedaleko Lanškrouna. Možnost celoročního ubytování. Příjemný kolektiv, dobré pracovní podmínky. Info na emailu  z.zabrz@email.cz nebo na telefonu 608 827 550.
 
Provozní (ho) i manuálně zručného do našeho rodinného hotýlku nedaleko Lanškrouna.Možnost celoročního ubytování. Příjemný kolektiv, dobré pracovní podmínky. Info na emailu  z.zabrz@email.cz nebo na telefonu 608 827 550.
 
Servírku nebo číšníka do našeho rodinného hotýlku nedaleko Lanškrouna.Možnost celoročního ubytování. Příjemný kolektiv,dobré pracovní podmínky. Info na emailu  z.zabrz@email.cz nebo na telefonu 608 827 550.

Setkání na pomezí Čech a Moravy

Město Štíty a Obec Výprachtice Vás srdečně zvou na 8. ročník akce Setkání na pomezí Čech a Moravy v sobotu 25. června 2016 do Valtěřic u Výprachtic.Výzva na obsazení pracovní pozice

Nabídka pracovního místa DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko na pracovní pozici Specialista pro rozvoj mikroregionůŠtít Albrechtic

Obec Albrechtice Vás zve 43. ročník Štítu Albrechtic - setkání obcí s názvem Albrechtice.Publikace o našem regionu

Vyšla nová publikace s názvem POMEZÍ ČECH A MORAVY OD SUCHÉHO VRCHU PO LÁZEK NA STARÝCH POHLEDNICÍCH A FOTOGRAFIÍCH. Kniha obsahuje staré fotografie i z naší obce. Na historických snímcích jsou v publikaci zachyceny tři turistické cíle a to Suchý vrch, Severomoravská chata a Lázek. Mezi těmito snímky jsou zachyceny obce poblíž bývalé zemské hranice. Prostřednictvím historických snímků na české straně navštívíte Červenou Vodu, Šanov, Křížovou horu, Bílou Vodu, Moravský Karlov, Mlýnický Dvůr, Čenkovice, Valteřice, Výprachtice, Horní a Dolní Heřmanice, Cotkytli a Strážnou. Na moravské straně se zastavíme u Svaté Trojice, v Podlesí, Písařově, Bukovicích, Štítech, Herolticích, Březné, u hotelu Hýbl, v Crhově, Drozdovské Pile. Pokud byste o knihu měli zájem, kontaktujte vydavatele pana Ševčíka ze Štítů - tel.: 724 575 043 nebo na e-mailu: sevcikp@sendme.cz.


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 10. 6. 2016 od 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obcePouť v Rudolticích

Přijměte prosím pozvánku od obce Rudoltice na Rudoltickou pouť, která se koná ve dnech 10.-12. 6. 2016. Program naleznete na přiloženého plakátuKonzum bude uzavřen

Z důvodu nemoci bude prodejna konzumu uzavřena. Pravděpodobně až do konce týdne. Na pondělí 30. května 2016 jsme zajistili na 9. hodinu od obecního úřadu dopravu na nákup do Štítů.


Nová otvírací doba na poště

Česká pošta, s.p. mění od 1. 6. 2016 otevírací dobu na poště v Cotkytli.Hvězdicový pochod ke hvězdám

Klub českých turistů v Lanškrouně pořádá dne 3. června 2016 noční "Hvězdicový pochod ke hvězdám" s cílem u rozhledny Mariánka na Mariánské hoře. Podrobné informace lze nalézt na adrese www.kctlanskroun.cz/dalsi-akce.


Kotlíkové dotace

Pardubický kraj vyhlásí v září tohoto roku termín druhého kola přijímání žádostí o kotlíkové dotace. Postup musí schválit Rada Pardubického kraje na svém jednání 9. června. O příspěvek na výměnu stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva za nové nízkoemisní zdroje se budou moci ucházet jak neúspěšní žadatelé z prvního kola, tak i noví zájemci. Cílem programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností ve všech městech a obcích Pardubického kraje.


Jednání valné hromady DSO Severo-Lanškrounsko

V pátek 20. května 2016 se od brzkých ranních hodin konalo jednání Valné hromady DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko. Valná hromada tentokrát zasedala ve Verměřovicích a měla nabitý program. K několika jeho bodům byli na jednání pozváni hosté. Ing. Stanislav Dokoupil ze společnosti EKO-KOM, a.s. zástupcům členských obcí představil projekt obnovy, rozvoje a převzetí správy sběrné sítě. Dalším – navazujícím hostem byl ředitel společnosti EKOLA České Libchavy s.r.o. ing. David Černý, který valnou hromadu informoval o svozu a likvidaci odpadu v regionu Lanškrounsko i možnostech navázání spolupráce s členskými obcemi svazku. Obě tyto společnosti nabízejí svazku spolupráci v oblasti odpadového hospodářství, které mají členské obce do budoucna zájem ještě více zefektivnit. Posledním hostem jednání valné hromady byla ředitelka orlickoústeckého kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR ing. Vladimíra Lesenská. Ta starostům přiblížila stávající aktivní politiku zaměstnanosti a pohovořila zejména k problematice uzavírání dohod na veřejně prospěšné práce.Základní škola a mateřská škola Štíty slaví

Základní škola a mateřská škola Štíty zve všechny zájemce na slavnostní akci k příležitosti uplynutí 90 let od zahájení výuky v současné budově základní školy ve Štítech v sobotu 4. června 2016.                                       Pouť v Cotkytli

Zveme Vás na tradiční pouť v Cotkytli dne 22. 5. 2016. Pouťové atrakce a stánky s pouťovým zbožím. Zábava v kulturním domě v sobotu 21. 5. 2016 ve  20 hodin. Kulturní dům otevřen v pátek (20.5.) od 17.30 do 22.00 hodin, v sobotu (21.5.) od 13.00 hodin a v neděli (22.5.) od 10.00 do 18.00 hodin.Den se sousedy

Městys Dolní Čermná ve spolupráci s místními složkami pořádá dne 13. srpna 2016 mezinárodně kulturně sportovní setkání  Den se sousedy. Vrcholem celodenního programu bude vystoupení kapely Olympic. Vstupenky na večerní program jsou k prodeji na našem obecním úřadu. Cena vstupenky v předprodeji je 250 Kč. Cena na místě je 350 Kč. V ceně startovného pro soutěžící za naši obec je vstupenka na večerní program zdarma a občerstvení  na sportovišti také zdarma. Program je v přílohách.

Aktualizace: Předprodej vstupenek na koncert skupiny Olympic bude ukončen ve středu 3. srpna do 12.00 hodin.Běh přes Červený vrch

1. ročník běžeckého závodu ISCAREX pro děti i dospělé, rychlé i ty pomalé v Areálu zdraví a sportu v Dolní Čermné dne 12. 6. 2016Aktuálně

Prodejna KONZUMU v Cotkytli bude opět otevřena v pátek 13. 5 2016 od 7.30 do 12.00 hodin. Poté v pondělí, středu a pátek vždy od 7.00 do 11.30 hodin až do odvolání.

Aktualizace: 16. 5. 2016


Nabídka pracovního místa

  INZERCE - Domov seniorů LAUDON přijme kuchaře/ku na hlavní pracovní poměr.Výběrové řízení na pracovní pozici

Tajemník Městského úřadu Lanškroun vyhlašuje výběrové řízení na vznik pracovního poměru zaměstnance města Lanškroun, zařazeného do městského úřadu na:
Vedoucí oddělení právního a přestupků, právník městského úřadu.Kamil Emanuel Gott na Lázku

Firma Paper Black s.r.o. , majitelé rozhledny na Lázku, Vás co nejsrdečněji zvou na MÁJ NA LÁZKU, týden před cotkytelskou poutí, dne 14. května 2016 od 13.00 hodin.Kladení věnců

Dne 5. 5. 2016 se uskutečnilo slavností kladením věnců k pomníku obětí války na vrchu Lázek a v katastru obce. Uctění památky obětí války byli přítomni místostarosta Lanškrouna Bohumil Bernášek, zástupce Aktivních záloh Armády České republiky, podplukovník ve výslužbě Josef Švarc a starosta obce.Výlet na Suchý vrch

Tělovýchovná jednota Cotkytle pořádá dne 8. 5. 2016 pěší výlet na Suchý vrch. Jste srdečně zváni na tento první letošní výšlap.Pálení čarodejnic

Hotel Na mlýně v Herborticích Vás zve na "PÁLENÍ ČARODĚJNIC". Těší se na Vaši návštěvu v sobotu 30. 4. 2016 od 17:00 hod. Občerstvení zajištěno, opékání špekáčků, grilované pochoutky.Nová otevírací doba na poště

Česká pošta, s.p. mění od 1. 5. 2016 otevírací dobu na poště v Cotkytli.Pálení čarodejnic

Hospůdka na Gansbergu Vás zve na "PÁLENÍ ČARODĚJNIC". Těší se na Vaši návštěvu v sobotu 30. 4. 2016 od 19:00 hod. K poslechu bude hrát živá hudba.Cestování s dětmi do zahraničí

Chcete cestovat s dětmi do zahraničí? Na přiloženém letáku jsou data k cestovním dokladům.Upozornění

Ve čtvrtek 5. 5. 2016 a v pondělí 9. 5. 2016 Mudr. Rajbl neordinuje. Zastupuje Mudr. Skála, ordinace v Lanškrouně, ul. Na Valech 216, č.t. 465 323 193.

Krev na glykemii se bude odebírat ve čtvrtek 12. 5. 2016.


Výběrové řízení na pracovní pozici

Tajemník Městského úřadu Lanškroun vyhlašuje výběrové řízení obsazení pracovní pozice zaměstnance města Lanškroun, zařazeného do městského úřadu na pozici referent/ka  finančního odboru – agenda místního akčního plánu. Požadavky, které musí uchazeč splňovat, platové podmínky a další podrobnosti jsou zveřejněny na úřední desce městského úřadu (http://ude.tcssl.cz/dokument?lanskroun?MULA0B097RS1-0). Pracovní poměr bude uzavřen na dobu určitou  (po dobu, než bude vytvořen místní akční plán) s předpokládaným nástupem od 01.06.2016 (po dohodě možný i  pozdější termín). Přihlášky je možno podávat do 13.05.2016.


Zápis dětí do mateřské školy

Zápis dětí do Mateřské školy C O T K Y T L E pro školní rok 2016/2017 probíhá od 9. do 13. května 2016.Konzum bude uzavřen

KONZUM s.p. Vám oznamujeme, že dne 27. 4.  2016 bude prodejna KONZUM Cotkytle čp.100 uzavřena, a to z důvodu konání inventury.


Na Lázku se chystá první společenská akce

Pan Stanislav a Petra Mlčůchovi ze společnosti Paper Black poskytli Orlickému deníku rozhovor. Na 14. května chystají na Lázku první akci.

čti dále


Oznámení o výběrovém řízení na obsazení pozice referent/ka kanceláře starosty a tajemníka

Město Lanškroun vypisuje výběrové řízení na pozici referent/ka kanceláře starosty a tajemníka.Výběrové řízení

Obec Cotkytle vyhlašuje výběrové řízení na restaurování krucifixu u kostela.

 

Restaurátorský průzkumPles mikroregionu

1. dubna 2016 proběhl ve Verměřovicích první reprezentační ples mikroregionu Severo-Lanškrounsko. Ples se vydařil a byly na něj jen kladné ohlasy.

fotogalerie


Svoz nebezpečného a objemného odpadu

Upozorňujeme občany, chataře a chalupáře, že dne 9. 4. 2016 od 8,00 hod. do 11,00 hod proběhne v obcích svoz nebezpečného a objemného odpadu.
Sbírány budou tyto nebezpečné odpady:
• olej, tuk, filtry, znečištěné hadry.
• barvy, lepidla, pryskyřice
• léky
• galvanický článek (suchý nebo mokrý), akumulátor
• zářivky, výbojky
• ledničky, televize, rádia
Sbírány budou tyto objemné odpady:
• díly nábytku, matrace, kotle, pneumatiky, boilery apod.
Odpad  nemíchejte a nepokládejte na zem! Předávejte osobně na stanovišti.

Svozová technika bude stát na těchto stanovištích:

Mezilesí u kaple                        8.00 - 8.30 h.
Herbortice u kontejneru            8.45 - 9.15 h.
Cotkytle u kostela                     9.30 - 10.00 h.
Janoušov                                 10.15 - 10.45 h.

V případě jakékoliv potřebné pomoci se obraťte na obecní úřad:

telefon 465 382 125 nebo mobil 702 292 311.

 


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 8. 4. 2016 od 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceVýběrové řízení

Obec Cotkytle vyhlašuje výběrové řízení na výměnu krytiny na kulturním domě.Žluté pondělí a velikonoční dílny

Ne modré pondělí, ale žluté pondělí byl projekt základní školy a mateřské školy, kdy všichni přišli v žlutém oblečení. Ve velikonočním duchu se zase nesly velikonoční dílny.

Foto žluté pondělífoto velikonoční dílny


DSO Severo-Lanškrounsko

Dobrovolné sdružení obcí Severo-Lanškrounsko vydalo svůj první nepravidelný občasník.Školky v Třebářově

se zaměřují  na velkoobchodní prodej lesních sazenic a okrasných rostlin a maloobchodní prodej okrasných rostlin a ovocných stromů. Realizují rodinné zahrady od projektu až po výsadbu a údržbu. Nabízejí služby zahradního architekta. Provádí realizaci krajinných úprav a poradí Vám i s dotačními tituly.Dražební vyhláška


Vojenské muzeum Králiky

Na velký pátek se otevře země a vydá své poklady. Alespoň tak to bude v Kralické pevnostní oblasti ... Tvrz Bouda a Hůrka bude na velikonoce otevřena od čtvrtka do neděle. V pondělí bude zavřeno.Josef Kobza - jubilant

Řada obyvatel, zejména těch dříve narozených, si jistě vzpomíná na herbortického rodáka Josefa Kobzu. Do sedmdesátých let působil o obci jako holič. Tento rodák se v současnosti dožil význámného životního jubiela, 95 let. Nyní žije v kněžském domově v Českých Budějovicích.

Článek o životě, fotografie


Tisková zpráva DSO Lanškrounsko

Dne 11. 3. 2016 zasedalo shromáždění starostů DSO Lanškrounsko. V příloze je tisková zpráva z tohoto zasedání.Informace k Lázku

V příloze přikládáme dopis od firmy PAPER BLACK s.r.o., která je vlastníkem rozhledny na Lázku. V něm se vyjadřuje k informacím, které proběhly v tisku a vyjadřuje se k budoucnosti rozhledny.Změna svozu

Komunální služby Jablonné nad Orlicí budou provádět před velikonocemi svoz "dům od domu" již ve čtvrtek 24. března 2016 z důvodu státního svátku dne ( Velký pátek) 25. 3. 2016. Děkujeme za pochopení.


Ples

Dobrovolný svazek obcí Severo-Lanškrounsko Vás zve na 1. reprezentační ples.Pošta bude uzavřena

Ve středu 9. 3. 2016 bude z provozních důvodů uzavřená pošta.


Koncert

Dětský soubor z Dolní Čermné, Jitřenka, vystoupí na výročním koncertu v Dolní Čermné.Zpráva Českých radiokomunikací

V souvislosti se spuštěním mobilní sítí LTE - rychlý internet provozovatele Vodafone v Cotkytli -  se mohou objevit stížností občanů  na rušení příjmu pozemního televizního vysílání (DVB-T). V některých lokalitách může dojít přechodně k úplné ztrátě televizního signálu pro celé oblasti/čtvrti nebo jsou rušeny jednotlivé domácnosti. LTE síť by se měla u nás spustit v nejbližší době. Občané mají totiž nárok na opravu zdarma v případě prokázání rušení ze strany základnové stanice (BTS) LTE, kterou hradí příslušný mobilní operátor způsobující rušení. Přebírání daňových přiznání k dani z příjmu fyzických osob

Finanční úřad pro Pardubický kraj       
Územní pracoviště v Ústí nad Orlicí      
Rozpis mimořádných výjezdů v roce  2016 -  Lanškroun - přízemí radnice
Měsíc datum den od- do od-do
Březen 14.3.2016 Pondělí 8.oo - 11.oo 12.oo - 16.oo
  16.3.2016 Středa 8.oo - 11.oo 12.oo - 16.oo
21.3.2016 Pondělí 8.oo - 11.oo 12.oo - 16.oo
23.3.2016 Středa 8.oo - 11.oo 12.oo - 16.oo

 


Zasedání zastupitelstva

Podle § 92 odst. 1, zákona č. 128/2000 Sb. o obcích svolávám zasedání Zastupitelstva obce Cotkytle, které se bude konat v pátek 26. 2. 2016 od 18.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

starosta obceKonzum uzavřen

Oznamujeme Vám, že dne 22. 2. 2016 bude prodejna KONZUM Cotkytle uzavřena, a to z důvodu konání inventury.

KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí


Zasedání rady DSO Lanškrounsko

Obec Cotkytle je členem DSO Lanškrounsko. Jeho rada zasedala a připravovala aktivity pro rok 2016.

 Občasník informací z obce

Bylo vydáno nové číslo nepravidelného občasníku informací z obce.Tip na výlet

Nevíte kam na výlet! Pak je tu pro Vás Peklo Čertovina. Unikátní stavba, 5 pater, 12 m pod povrch zemský, 8 m k nebesům, zábavní program ve třech podzemních podlažích, připravovaná restaurace, vinárna, herní patro - komplex zábavy pro hříšníky všech věkových kategori.

Peklo Čertovina

Video


Stanovení termínu sčítání zvěře

Krajský úřad Pardubického kraje stanovil termín sčítání zvěře na 20. února 2016Lázek

Reportáž o rozhledně Lázek v TV NOVA. Reportáž.


Jak je to v novém roce s komíny?

Dnem 31. prosince 2015 bylo zákonem č. 320/2015 Sb., o Hasičském záchranném sboru České republiky a o změně některých zákonů (zákon o Hasičském záchranném sboru) zrušeno Nařízení vlády 91/2010 Sb., o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. čti dále...


Masopust 2016

Klípky z masopustního reje

Fotogalerie


Dovolená

Ve dnech 8. 2. - 10. 2. 2016 je obecní úřad uzavřen z důvodu dovolené.


Dětský karneval

Přijďte na dětský karneval, který se bude konat 20. 2. 2016 od 14.00 hodin v Kulturním domě v Cotkytli. Děti jsou očekávány v kostýmech.Rodičovský ples

19. února 2016 ve 20 hodin se koná RODIČOVSKÝ PLES. Kapela NOE zahraje známe taneční melodie. Vstupenky možno zakoupit na místě.Konkurz na pracovní místo policisty

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje hledá schopné mladé muže a ženy do svého sboru.Konkurz na pracovní místo ředitele/ředitelky

Starosta obce Tatenice vyhlašuje konkurz na pracovní místo ředitele/ředitelky Základní školy a Mateřské školy Tatenice, okres Ústí nad OrlicíZápis dětí do 1. třídy ZŠ

K zápisu do 1. třídy přišlo 5 dětí. K 1. září 2016 by tedy mělo základní školu navštěvovat 17 dětí.

Fotogalerie


Tříkrálová sbírka

Již po sedmnácté proběhla v sobotu 9. ledna tato největší dobrovolnická akce v ČR. Tuto charitativní akci organizuje Charita Zábřeh za podpory místních koledníků. Letos se vybralo celkem 10 448 Kč, což je o 2 105 Kč více než v minulém roce. Tentokrát chodily je dvě skupiny koledníků s pokladničkama, tak nelze zjistit částky podle obcí.

Všem, kteří otevřeli svoje dveře i srdce a přispěli pro nemocné a potřebné děkujeme!

Akualizace dne 21. 1. 2016: Výsledky sbírkyLázek

Nedávno jsme psali s nadějí o Lázku. Situace se ale rychle změnila. Firmě OMEGA s.r.o. z Lanškrouna bylo oznámeno, že se není vítězným dražitelem a že je vyhlášena nová dražba. Vítězem se stala firma PAPER BLACK s.r.o. Druhého kola dražby se opět zúčastil DSO Lanškrounsko, ale s menší částkou než v prvním kole, vzhledem ke stavu rozhledny. Na dotaz starosty obce, co míní firma s rozhlednou dělat, se mu dostalo odpovědi, že provozovat. Tak uvidíme. Fotografie ke dni 27. 12. 2015.

Aktualizace dne 14.1.2016: Dne 13.1.2016 byla tisková konference na MÚ v Lanškrouně. Mimo jiné se hovořilo i o Lázku. Více zde www.lanskrounsko.cz.

Fotogalerie


Výběrové řízení MAS Lanškrounsko

Místní akční skupina Lanškrounsko, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici: Zaměstnanec pro realizaci Strategie komunitně řízeného rozvoje Místní akční skupiny Lanškrounsko, z.s. Nabídky podávejte do 8. 2. 2016.Nabídka práce

Firma WORK SERVICE nabízí práci v Lanškrouně. Jedná se o personální ageturu, hledající pracovníky do firem http://www.workservice.cz/Masopust

plakátJiž tradiční masopustní průvod zakončený veselicí projde obcí dne 6. února.Zápis do školy

Základní škola a Mateřská škola Cotkytle zve předškoláky a jejich rodiče na ZÁPIS do 1. ročníku pro školní rok 2016/2017. Zápis se uskuteční ve středu 20. ledna 2016 od 14 do 16 hodin v budově školy v Cotkytli.
Při zápisu je třeba doložit:

  • rodný list dítěte
  • občanský průkaz zákonného zástupce
  • případná odborná posouzení či lékařská doporučení.

Mobilní signál

Máte v místě bydliště špatný signál mobilního operátora? Dejte nám vědet Vaše místo a operátora do 25. ledna 2016. Vaše přípomínky ke kvalitě signálu předáme Pardubickému kraji. Hejtman to bude řešit s operátory. Viz přiložený dopis.Pozvánka

Místní akční skupina Lanškrounsko, z.s. srdečně zve všechny se zájmem o rozvoj regionu Lanškrounska a potenciální žadatele o dotace (občany, podnikatele, zástupce firem, spolků, příspěvkových organizací, obcí apod.) na veřejné projednání „Strategie komunitně řízeného rozvoje“. Jednání se uskuteční ve čtvrtek 14. 1. 2015 v 16:00 hod. ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Lanškroun. Více informací najdete v přiložené pozvánce.Odpady

Odpady "Dům od domu" a směsný komunální odpad se budou odvážet v pátek 8. ledna 2016.

Kalendáře zatím nejsou, jakmile dojdou budeme Vás informovat.archiv


webkamera

kalendář

počasí

Počasí